baner2.jpg

Kolejny raz uczniowie, rodzice i nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie wzięli udział w akcji "MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA" zorganizowanej pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Beaty Pawłowicz, wspólnie z oddziałem TVP we Wrocławiu.

 

Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przez 3 tygodnie października br. zbierali znicze, które 1 listopada zapłonęły … na kresowych cmentarzach.

W tym roku zebrano 379 zniczy: przedszkole - 41 zniczy, uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej - 98 zniczy, uczniowie z klas IV-VI szkoły podstawowej - 151 zniczy, gimnazjaliści - 89 zniczy. Na szczególne wyróżnienie i gratulacje, zasługują uczniowie z trzech klas (V SP, VI SP i II GIM), bo wszyscy uczniowie zaangażowali  się w zbiórkę.

W sobotę - 25.10.2014 r. - białe i czerwone lampki zostały zawiezione przez koordynatorkę akcji -  Bronisławę Czaplę -  do siedziby Telewizji znajdującej się przy ul. Karkonoskiej we Wrocławiu.