baner7.jpg

Obchodom 96. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie przyświecały słowa papieża Jana Pawła II : „To jest moja matka, ta ziemia! To jest moja matka, ta Ojczyzna!”. Pod takim hasłem scenariusz uroczystości napisały nauczycielki historii – Małgorzata Januś i Agnieszka Nowacka.

Uroczysty apel odbył się 9 listopada br. w sali gimnastycznej. Pięknie o patriotyzmie, o walce Polaków o odzyskanie niepodległości i o przyszłej Polsce mówili uczniowie klasy VI i I gimnazjum oraz uczennice klasy III SP. Wiersze i piosenki przeplatano wideoklipami współczesnych młodych artystów (ZBW czy raper Przemysław Majewski – 4P) śpiewających o miłości do Ojczyzny i dumie z faktu bycia Polakiem. Apel zakończono wspólnym odśpiewaniem „Roty”, po czym głos zabrała pani dyrektor Beata Jankiewicz, która w krótkich słowach skierowanych do uczniów przypomniała, że niepodległość to nie tylko wolność, to także prawo do wolności.

Szczególny zachwyt widowni wzbudziła przepiękna dekoracja sali, płonące biało-czerwone świeczki, kwiaty wykonane przez uczniów klasy IV i V. Na scenie towarzyszyły nam słowa Jana Pawła II, a na bocznych ścianach – tekst „Katechizmu polskiego dziecka”. Okna  budynku szkolnego przystrojone zostały odpowiednimi flagami, natomiast nauczyciele otrzymali kotyliony w barwach narodowych wykonane przez polonistkę - Bronisławę Czaplę.