baner7.jpg

W piątkowe  przedpołudnie - 07.11.2014 r. - w hali OSiR w Strzegomiu odbył się TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW.

Otwarcia turnieju dokonał Grzegorz Luszawski - dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu, który życzył wszystkim drużynom udanych i bezpiecznych zawodów. Ciepłe słowa, zachęcające zawodniczki i zawodników do czystej gry fair play oraz zdrowej rywalizacji sportowej, przekazali również: Jerzy Majewski - instruktor sportu w OSiR oraz nauczyciele opiekujący się drużynami.

W turnieju uczestniczyły wszystkie gminne gimnazja. Po pierwszym spotkaniu chłopców z Gimnazjum w Goczałkowie z zawodnikami z Gimnazjum w Jaroszowie wynik był 0:22. Jaroszowianie potraktowali to jako dobry początek w rywalizacji o mistrzostwo i puchar. Później wszystko potoczyło się zgodnie z założeniami. Chłopcy z Jaroszowa wygrali mecz z drużyną z Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu (10:8) i wygrali też z Gimnazjum Nr 1 w Strzegomiu (16:10).

Ostatecznie reprezentacja z Jaroszowa ZAJĘŁA I MIEJSCE otrzymując dyplom i puchar oraz zaszczyt reprezentowania Gminy Strzegom i własnej szkoły w rozgrywkach powiatowych.  Cieszymy się, GRATULUJEMY i życzymy powodzenia.

Dziewczęta uplasowały się na miejscu III, otrzymując tylko dyplom. Swoje mecze przegrały z rówieśniczkami z Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu, chociaż chwilami grały dość dobrze. Zabrakło skuteczności pod koszem oraz zdecydowanej mądrej obrony.

Wszystkie mecze wywołały wśród zawodników i obserwatorów sporo pozytywnych emocji.

Jaroszowskie gimnazjum było reprezentowane przez dziewczęta w składzie: Sandra Paliwoda, Sandra Struszka, Oliwia Bohonos, Oliwia Skolimowska, Aleksandra Drzewicz, Martyna Krzyszczak, Dominika Sydor.

MISTRZOWSKĄ DRUŻYNĘ CHŁOPCÓW tworzyli: Marcin Kołkowski, Bartosz Szymkiewicz, Szymon Wilczak, Daniel Bontal, Przemysław Sypko, Piotr Kozakiewicz i Wojciech Pindral.

Spotkania sędziowali: Jerzy  Majewski i Andrzej Rajtar z Ośrodka Sportu i Rekreacji. Następny turniej w tej dyscyplinie odbędzie się w maju 2015 r. na Orliku w Jaroszowie. Jest więc trochę czasu na treningi i doskonalenie umiejętności koszykarskich do udanego rewanżu. Teraz jeszcze dobrym sprawdzianem dla chłopców będzie turniej 20 listopada br. na szczeblu powiatowym. Opiekunem drużyn z Jaroszowa był Krzysztof Dziurla.