baner3.jpg

W skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego wchodzi Szkoła Podstawowa która nosi imię Janusza Korczaka. Co roku  w październiku obchodzony jest Tydzień Patronów.

W tym roku uczniowie przygotowali okolicznościową gazetkę, na godzinach wychowawczych omawiali życie i twórczość patrona w kontekście przygotowywanych piosenek na festiwal oraz wzięli udział w Festiwalu Piosenki Korczakowskiej.

Na początku, dzieci wysłuchały wiersza "O Januszu Korczaku" w wykonaniu uczennicy klasy III – Wiktorii Świątoniewskiej - piosenkę, która była pierwszym hymnem jaroszowskiej szkoły. Muzykę i słowa do tego utworu ułożyli sami uczniowie. Hymn przypomnieli uczniowie z klasy III.

Każda klasa zaprezentowała jedną piosenkę związaną z Januszem Korczakiem.

Klasa Ia - Rodzinny dom to twój skarb

Klasa Ib - Kochaj życie

Klasa II – Wychowawcom

Klasa III – Dobry człowiek nie umiera do końca

Klasa IV – Szacunku

Klasa V – Być radosnym

Klasa VI – Bo w dawaniu