b1.jpg

W dniu 25 października 2014 r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu odbyły się  mecze I rundy GMINNEJ LIGI PIŁKI SIATKOWEJ w kategorii dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych.

Otwarcia turnieju dokonał Grzegorz Luszawski - dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. Wszystkie drużyny prezentowały dobry poziom gry w siatkówkę, który będzie zwyżkował z zawodów na zawody, ponieważ jest to dopiero początek sezonu siatkarskiego w szkołach w tym roku szkolnym.

Dziewczęta z Jaroszowa przegrały swoje mecze. Pomimo że grały każdy następny set coraz lepiej, nie zdobyły zwycięstwa i tym samym zakończyły rozgrywki bez punktów. W ostatnim secie z dziewczętami z Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu przegrały tylko do 23 punktów, prowadząc przez cały mecz. Uczennicom brakuje jeszcze tzw. ogrania się w drużynie. Chłopcy zagrali mądrze, zdecydowanie, dynamicznie i z klasą. Wygrali wszystkie swoje spotkania nie tracąc żadnego punktu do tabeli. Jeśli tak dalej pójdzie to powalczymy o pierwsze miejsce. Kolejna edycja ligi odbędzie się 29 listopada br.

Zespół Szkolno-Przedszkolny Gimnazjum w Jaroszowie reprezentowali następujący uczniowie: BARTOSZ SZYMKIEWICZ, MARCIN KOŁKOWSKI, SEWERYN SIEJK,  SZYMON WILCZAK, MARCIN ADAMCZYK, DANIEL BONTAL i PRZEMYSŁAW SYPKO. W drużynie dziewcząt w podstawowym składzie wystąpiły: ALEKSANDRA DRZEWICZ, SANDRA PALIWODA, SANDRA STRUSZKA, OLIWIA BOHONOS, OLIWIA SKOLIMOWSKA, MARTYNA KRZYSZCZAK. W rezerwie były: NICOLA CZERNIECKA i DOMINIKA SYDOR. Ważne, że nasze uczennice chcą grać i ćwiczyć. Zobowiązały się do udziału w częstszych  zajęciach sportowych w ramach SKS-ów oraz wyjazdu na trening na halę do OSIR-u.

Początek sezonu należy zaliczyć do udanego. Opiekunem drużyn był Krzysztof Dziurla.