baner6.jpg

Uczeń drugiej klasy gimnazjum w Jaroszowie - Błażej Kołodziej - jako jedyny w naszej gminie został laureatem powiatowego konkursu plastycznego pt. "Barwy Niepodległości", który został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy.

W piątkowe popołudnie - 9 listopada br. - laureat odebrał z rąk organizatorów dyplom i nagrodę książkową.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych ze Świdnicy i powiatu świdnickiego. Uczestnicy mieli wykonać prace plastyczne o tematyce patriotycznej nawiązujące do Narodowego Święta Niepodległości.

Naszą placówkę reprezentowały prace plastyczne 3 uczniów: Agaty Miklaszewskiej, Patryka Rasały i właśnie Błażeja. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowała nauczycielka plastyki - Monika Bytnar-Gołembiowska.

Warto nadmienić, że komisja wyłoniła zwycięzców spośród 237 prac zgłoszonych z 16 placówek szkolnych w Świdnicy, Jaroszowie, Bielawie i Witoszowie. Komisja postanowiła przyznać 19 nagród i 40 wyróżnień.

 

Monika Bytnar-Gołembiowska