baner4.jpg

Po raz kolejny uczniowie (wraz z rodzicami), nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie zaangażowali się w akcję organizowaną przez Nadleśnictwo Świdnica.

Celem działań była zbiórka darów natury (kasztanów i żołędzi), które w zimie posłużą jako pokarm dla zwierząt leśnych. Dzięki AKCJI "ŻOŁĘDZIE I KASZTANY DLA ZWIERZĄT LEŚNYCH NA ZIMĘ ZBIERAMY" pracownicy świdnickiego Nadleśnictwa będą mogli pomóc przetrwać zwierzętom zimowy czas.

Jesienią 2014 roku w jaroszowskiej szkole zebrano łącznie 509 kg w tym: 393 kg kasztanów i 116 kg żołędzi. Zostały one przewiezione  do Świdnicy w dwóch partiach i komisyjnie zważone. Pracownicy Nadleśnictwa pochwalili jakość przywiezionych kasztanów i żołędzi. Zdrowe, wolne od pleśni zbiory na pewno będą smacznym i  bezpiecznym pożywieniem dla dzików, jeleni,  saren oraz muflonów. Zebranie tak dużej ilości nasion kasztanowca i dębu to wspólne dzieło każdego, kto zebrał i przyniósł do szkoły chociażby 1kg.

Na szczególną pochwałę zasługują uczniowie z klasy I b SP, którzy zebrali łącznie 143 kg darów natury oraz uczniowie z klasy VI a  z ilością 96 kg.

Indywidualnie wyróżnili się następujący uczniowie ze szkoły podstawowej:

Julia Hamernik z  klasy Ib -  52 kg

Julia Soroka z klasy Ib - 29 kg

Julia Kowalczyk z klasy Va - 24 kg

Krzysztof Supranowicz  z klasy Ib - 24 kg