baner3.jpg


W dniu 7 października 2014 grupa uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszowie uczestniczyła w warsztatach ceramicznych.

Zajęcia, w których brały udział dzieci z klasy IV, V i VI odbywały się w ramach realizacji Gminnego Projektu Ekologicznego "Odpady - proste zasady"  Na początku instruktorka zapoznała uczniów z materiałem ceramicznym jakim jest glin. Pomimo tego, że materiał ten jest w Jaroszowie znany ze względu na występowanie, to i tak uczniowie słuchali z wielkim zainteresowaniem. W ramach warsztatów uczniowie wykonywali ceramicznego jeżyka. Praca z gliną sprawiła dzieciom wiele przyjemności i pozwoliła zrealizować się artystycznie. Na owoce swojej pracy uczniowie będą musieli jeszcze poczekać ponieważ jeżyki zostały zabrane do szkliwienia i wypalania w specjalnym piecu.