b1.jpg

Gdy uczeń osiąga coś dzięki nauczycielowi, nauczyciel również czegoś się uczy”

Paulo Coelho

Galowe stroje uczniów, wyjątkowa organizacja dnia pracy i nauki oraz bukiety kwiatów - to znaki wskazujące na to, że w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie 14 października 2014 r. uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej powszechnie zwany Dniem Nauczyciela. Była to  doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom za ich trud wychowywania i kształcenia młodych ludzi.

Rano zorganizowane zostały spotkania uczniów z wychowawcami, natomiast uroczysty apel rozpoczął się o godz. 9.00 w sali gimnastycznej. Na początku, gimnazjaliści z klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie, w obecności pocztów sztandarowych obu szkół. Następnie rozpoczął się program artystyczny, który był przepiękną laurką zaprezentowaną przez uczniów - pod kierunkiem wychowawców i Samorządu Uczniowskiego. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali bogaty program artystyczny: recytowali, śpiewali i tańczyli oraz przedstawiali wesołe scenki z życia szkoły. Swój występ uczniowie zadedykowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie przez panią dyrektor – Beatę Jankiewicz – nagród dla nauczycieli, pracowników administracji i obsługi w dowód uznania ich pracy. Wielki aplauz i gromkie brawa były wyrazem serdeczności i gratulacji wszystkich uczniów. Na koniec, przedstawiciele Rady Rodziców złożyli nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia i podziękowania za trud włożony w wychowanie ich dzieci oraz wręczyli na ręce pani dyrektor okolicznościowy tort.

******

Przypominamy, że dzień ten upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r.