baner3.jpg

Dnia 9 listopada 2012 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Apel z okazji Święta Niepodległości przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Agnieszki Nowackiej i pani Bronisławy Czapli.

Dekoracje wraz z uczniami przygotowała pani Dorota Mielcarek, a oprawę muzyczną przygotowała schola „Emaus” pod opieką pana Tomasza Dziurli.

W uroczystości wziął udział zaproszony gość dr Tomasz Gałwiaczek pracownik Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu, dyrektor szkoły pani Beata Jankiewicz, nauczyciele oraz uczniowie z poszczególnych klas.

Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztów sztandarowych i odśpiewania hymnu państwowego. Wtedy głos zabrała pani Agnieszka Nowacka, która powitała wszystkich i wprowadziła nas w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku na tle pokazu slajdów „ To nasza historia”. Następnie głos zabrał nasz gość z IPN dr Tomasz Gałwiaczek i wygłosił krótką prelekcję dotyczącą okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości. Po prelekcji chór wykonał „Rotę”. Następnie obejrzeliśmy inscenizację przygotowaną przez uczniów Projektu edukacyjnego w składzie: Błażej Kołodziej, Patryk Rasała, Bartosz Szymkiewicz, Maciej Michałowski, Tomasz Kowalczyk, Maciej Abram, Patryk Krymski. Kolejno obejrzeliśmy pokaz slajdów „Śnił mi się dom rodzinny”. Potem wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego w wykonaniu Joanny Głód, Darii Kisielewskiej, Martyny Falacińskiej, Amelii Majchrzak, Wiktora Wnęk, Aleksandry Drzewicz oraz scholii. Na zakończenie Joanna Głód i Ewelina Falkiewicz odśpiewały "Ave Maryja" w hołdzie wszystkim poległym żołnierzom. Na zakończenie pani dyrektor Beata Jankiewicz podziękowała twórcom patriotycznego przedstawienia, podkreślając jego wartość wychowawczą i artystyczną. Poprosiła też uczniów o wywieszenie w swoich miejscach zamieszkania narodowej flagi – symbolu wolności oraz uczczenia tego dnia w sposób szczególny.  
W czasie uroczystości wykonano szereg pamiątkowych zdjęć uczestników apelu. Możemy je obejrzeć w galerii.

W tym dniu uczniowie klas 0-3 zostali wprowadzeni w atmosferę wydarzeń poprzedzających uroczystości 11 listopada 1918 roku poprzez wysłuchanie w swoich klasach krótkiego montażu słowno- muzycznego w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek, którzy brali udział w/w apelu.

W imieniu Organizatorów- Bronisława Czapla