baner4.jpg

Uczennice z koła wolontariatu działającego w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Jaroszowie wraz z opiekunem – Katarzyną Figurską zorganizowały zbiórkę artykułów szkolnych dla podopiecznych Domu Dziecka „Rodzinka” w Wałbrzychu.

Koło wolontariatu ruszyło z pierwszą akcją pomocy potrzebującym. Na terenie szkoły została zorganizowana zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci i młodzieży. We wrześniu, jaroszowscy uczniowie przekazywali do wychowawców najpotrzebniejsze artykuły papiernicze i szkolne. Wśród nich znalazły się: zeszyty, piórniki, plecaki, worki na buty, bloki, mazaki, kleje, a nawet… mikroskop.  Razem zebrano ponad 420 artykułów, które we wtorek 30.09.2014 r. trafiły do najbardziej potrzebujących wychowanków Domu Dziecka, z którym od lat szkoła współpracuje.

Najwięcej darów zebrali uczniowie z klasy VI,  która przyniosła ponad 150 artykułów szkolnych. Serdecznie gratulujemy udanej akcji!  Cieszymy się, że większość uczniów naszej szkoły wykazała chęć pomocy innym.

W imieniu wolontariuszek i wychowanków Domu Dziecka serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji.