baner5.jpg

Uczniowie klasy IV i V Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wraz z nauczycielami uczestniczyli w piątek – 03.10.2014 r. – w transmisji spektaklu w ramach Internetowego Teatru TVP dla Szkół. Tym razem było to familijne przedstawienie pt. „Robale”.

Oto co o „Robalach” można przeczytać na stronie projektu www.iteatr.tvp.pl: „Spektakl jest rzadką okazją do zajrzenia w głąb ziemi, by lepiej poznać, a może i polubić, jej mieszkańców. Żyją tu obdarzone ludzkimi cechami turkucie i dżdżownice: dwie kłótliwe, ale w gruncie rzeczy sympatyczne mamy i ich zaprzyjaźnieni z sobą synowie oraz mądry kret albinos, który woli czuć się wyjątkowy niż inny”.

Więcej informacji.

Po obejrzeniu spektaklu, czwartoklasiści otrzymali zadanie domowe z plastyki – mają wykonać prace plastyczne reklamujące spektakl, które wspólnie ocenią nauczycielki: Dorota Burzyńska i Monika Bytnar – Gołembiowska. Najlepsze prace uczniów zostaną pokazane na szkolnej wystawie. Natomiast piątoklasiści wraz z p. Bronisławą Czaplą omówią spektakl w ramach lekcji języka polskiego.