baner5.jpg

Dla 36 gimnazjalistów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie czwartek - 25 września 2014 r. - był dniem wyjątkowym, ze względu na wyjazd na dwudniową wycieczkę integracyjną do Karłowa.

Po zameldowaniu się w schronisku „Pod Szczelińcem”, grupa wraz z opiekunami wyruszyła w kilkugodzinną drogę po trudnej, górskiej trasie, której celem były Błędne Skały - atrakcja turystyczna tego regionu Dolnego Śląska.

Zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie wrócili do schroniska, gdzie czekał już na nich obiad. Wieczorem, drugoklasiści przygotowali tradycyjne Pasowanie Pierwszoklasistów, podczas którego wszyscy dobrze się bawili. Uczniowie klasy pierwszej byli najbardziej zadowoleni, bo zostali oficjalnie przyjęci do zacnego grona jaroszowskich gimnazjalistów.

Zaraz po pasowaniu, uczniowie mogli odprężyć się podczas wspólnej dyskoteki. Zabawa trwała do godziny 21.30, aby o czasie zacząć tzw. CISZĘ NOCNĄ. Oczywiście, dla wielu uczniów, to wcale nie było takie proste zasnąć o wyznaczonej przez nauczycieli porze.

Pobudka o godz. 7.00, dnia następnego, dla wielu „nocnych marków” była dość bolesna. Ze względu na fatalne warunki atmosferyczne, niestety nie została podjęta próba zdobycia szczytu Szczeliniec.

Wycieczka była zorganizowana dzięki inicjatywie Samorządu Uczniowskiego, a opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Małgorzata Kolano, Justyna Fedyczkowska, Dorota Burzyńska, Monika Bytnar-Gołembiowska i Tomasz Dziurla.