baner2.jpg

Dnia 18.09.2014 r. wraz z opiekunami – panią Barbarą Zbrożek i panem Jackiem Krogelem wybraliśmy się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Warszawy.

Głównym celem wycieczki było odwiedzenie CENTRUM NAUKI KOPERNIK, największego takiego typu obiektu w Polsce, w którym świetnie się bawiliśmy. Mieliśmy tam aż 4 godziny na naukę poprzez zabawę.

Link do artykułu na stronie Rzecznika Praw Dziecka http://brpd.gov.pl/aktualnosci/mlodziez-z-jaroszowa-z-wizyta-u-rzecznika

Pierwszego dnia odwiedziliśmy również RZECZNIKA PRAW DZIECKA – pana Marka Michalaka, który dwa lata temu odwiedził naszą szkołę.  Byliśmy w jego kancelarii na ulicy Przemysłowej. Podczas wizyty rozmawialiśmy o prawach dziecka. Otrzymaliśmy słodki poczęstunek, a na pamiątkę  wręczono nam wiele bardzo ciekawych prezentów, m.in. kubek i pudełko śniadaniowe. W ŁAZIENKACH i PARKU ŁAZIENKOWSKIM, w którym co chwilę drogę przecinały nam biegające wiewiórki lub dumne i powolne pawie. Było naprawdę pięknie. Po wyjściu z Parku Łazienkowskiego udaliśmy się pod POMNIK FRYDERYKA CHOPINA, gdzie chwilę odpoczęliśmy. Dzielnie maszerowaliśmy wraz z naszymi opiekunami. Pod koniec dnia dojechaliśmy do schroniska, w którym mieliśmy przenocować. Tam zjedliśmy pyszną pizzę i poszliśmy odpocząć.

Następny dzień rozpoczęliśmy apetycznym śniadaniem i wizytą w KORCZAKIANUM. Kiedyś, to właśnie w tym miejscu, nasz patron – Janusz Korczak, prowadził Dom Dziecka. Pani prowadząca tę placówkę opowiadała nam o niej, o Januszu Korczaku, a także cierpliwie odpowiadała na nasze pytania. Kiedy wyszliśmy z Korczakianum, udaliśmy się pod PAŁAC KULTURY I NAUKI. Później pomaszerowaliśmy pod POMNIK JANUSZA KORCZAKA, a następnie do OGRODU SASKIEGO. Było tam pięknie i kolorowo. Następnie poszliśmy pod ZAMEK KRÓLEWSKI, a później odwiedziliśmy pomnik warszawskiej SYRENKI. Był także czas na zakup pamiątek. Później przeszliśmy jedną z najbardziej znanych warszawskich ulic - Nowy Świat, gdzie minęliśmy wiele pomników znanych Polaków. Wycieczkę zakończyliśmy w Alejach Jerozolimskich, gdzie czekaliśmy na naszego busa.

Mnie wycieczka bardzo się podobała. Uświadomiłam sobie, że nasza stolica jest  bardzo piękna i ciekawa. Cieszę się, że miałam okazję zobaczyć te miejsca, które do tej pory widziałam tylko w książkach i mediach. Jestem dumna z tego miasta, bo teraz wiem, że jako Polacy nie musimy się wstydzić naszej stolicy przed ludźmi z całego świata. Z chęcią chciałabym tam znów wrócić, bo wiem, że w Warszawie jest jeszcze wiele miejsc do odwiedzenia.

Dziękujemy naszym opiekunom za opiekę i zorganizowanie tak ciekawej wycieczki.

Zuzanna Kawiak – uczennica klasy VI