baner6.jpg

Drugi rok uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie uczestniczą w ogólnopolskim projekcie Internetowy Teatr TVP dla Szkół.

 

We wtorek – 23 września 2014 r. – rozpoczął się nowy sezon teatralny dla jaroszowskich gimnazjalistów, którzy obejrzeli transmisję widowiska muzycznego pt. „TU-WIM” w reżyserii Jarosława Stańka i Jerzego Jana Połońskiego z Teatru Powszechnego w Łodzi.

Nauczycielki polonistki zaplanowały tak swoje lekcje, by spektakl był pretekstem do pogłębienia zagadnień związanych z edukacją teatralną. Był to doskonały pretekst przybliżenia „wysokiej sztuki” uczniom szkół położonych daleko od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych.

Widowisko ocierające się o trudne gatunki – teatr absurdu i groteskę. Pomysł niby prosty – ludzie zaplecza teatralnego: portier, garderobiana, sprzątaczka, pod osłoną nocy śpiewają piosenki według tekstów Juliana Tuwima i… wywołują ducha Tuwima” – czytamy na stronie organizatorów.

Spektakl obejrzeli uczniowie w 649 szkołach w całej Polsce, liczba widzów przekroczyła 41 tysięcy osób.