baner3.jpg

W poniedziałek - 22 września 2014 r. - uczniowie z klasy VI SP, I i III GIM Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie byli uczestnikami wyjazdu do Wrocławia. Celem wyjazdu była edukacja przez doświadczanie.

Uczniowie wzięli udział w XVII Dolnośląskim Festiwalu Nauki zorganizowanym w Politechnice Wrocławskiej oraz wzięli udział w zajęciach praktycznych w Ogrodach Doświadczeń "Humanitarium” we Wrocławiu.

Dolnośląski Festiwal Nauki, jak co roku odbywa się w budynkach uczelni wrocławskich Uczniowie wzięli udział w "Wystawie, laboratorium, studenckiego koła naukowego MOS" w Politechnice Wrocławskiej. Była to niebywała okazja, by zobaczyć pracę naukowców z bliska, spróbować i przeprowadzić eksperymenty, a co najważniejsze poszerzyć swoją wiedzę. Na festiwalu każdy może znaleźć coś dla siebie. Nasi uczniowie chętnie przeszli trening wspinaczki alpinistycznej, kierowali pojazdem na ciekły azot, obserwowali pracę robota do przenoszenia niebezpiecznych substancji, drukarki 3D oraz wiele innych.

Podczas pobytu w "Humanitarium" oglądali wystawę z optyki oraz uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych. Każdy z uczestników zabrał po zajęciach do domu własnoręcznie zrobioną, kolorową i pachnącą kostkę do kąpieli.

Wyjazd był niepowtarzalną okazją, by dowiedzieć się więcej o ciekawych zjawiskach otaczającego człowieka świata natury i tajemniczych urządzeń oraz maszyn. Opiekunami uczniów podczas wyjazdu byli nauczyciele: Dorota Burzyńska i Małgorzata Kolano.