baner2.jpg

W niedzielne, upalne południe 7 września 2014 r. w Rogoźnicy rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 75. rocznicę agresji Niemiec na Polskę.

Poczty sztandarowe z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie reprezentowali uczniowie: SEBASTIAN BOHONOS, MACIEJ MAKÓWKA, KATARZYNA WILCZAK, ZUZANNA KAWIAK, WIOLETTA KARDYNAŁ, IZABELA SIEJK, JAKUB KASZUB, SZYMON WILCZAK, SANDRA PALIWODA, OLIWIA SKOLIMOWSKA, OLIWIA BOHONOS i DOMINIKA SABAT.

Tradycyjnie na początku było przemówienie burmistrza Strzegomia – Zbigniewa Suchyty, który podkreślał aspekt wolności i pokoju nawiązując do tych strasznych minionych czasów II wojny światowej, a i tych wydarzeń z ostatnich dni jakie mają miejsce na Ukrainie.

Następnym punktem była Polowa Msza Św., odprawiona przez ks. prof. Ignacego Deca pod przewodnictwem metropolity białostockiego ks. abp. dr hab. Edwarda Ozorowskiego. Bardzo ważnym punktem uroczystości był Apel Poległych, który wypowiedzieli harcerze ZHR, a ostatnim akordem niedzielnych obchodów było złożenie wieńców i wiązanek przed mauzoleum przez licznie przybyłe delegacje, w tym również przez uczniów z naszej szkoły wraz z wicedyrektor Violettą Posłuszną- Koziałkowską.

Uroczystego charakteru dodawała orkiestra Straży Pożarnej z Lubawki. Organizatorami tegorocznych uroczystości był Urząd Miejski  w Strzegomiu, Muzeum Gross- Rosen oraz Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej. Odbywały się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Waldemar Abram i Krzysztof Dziurla.