baner3.jpg

W wyjątkowym dniu w kalendarzu, bo w Dzień Matki - 26 maja - uczniowie klas I – III SP Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie po raz pierwszy wzięli udział w szkolnym konkursie „PIĘKNIE CZYTAM” przygotowanym przez nauczycielkę Barbarę Zbrożek.

Konkurs przebiegał w II etapach. W pierwszej części konkursu, uczniowie odczytywali teksty przygotowane i wybrane przez siebie. W kolejnym etapie, uczniowie prezentowali teksty wskazane przez Komisję Konkursową, która oceniała: dykcję, płynność, bezbłędność, interpretację tekstu. Trudnej oceny zdolnych uczniów podjęły się panie wchodzące w skład jury: dyrektor Beata Jankiewicz, Anna Madej – wychowawczyni i nauczycielka kl. III SP i Janina Miziołek – emerytowana polonistka z jaroszowskiej placówki.

 

Po podliczeniu punktów, wskazano najpiękniej czytających uczniów:

 

I miejsce - klasa I –  Kacper Młynarski

I miejsce - klasa II – Wiktoria Świątoniewska

I miejsce - klasa III – Natalia Machnikowska