b1.jpg

Dnia 11 czerwca 2014 roku odbył się VI Gminny Konkurs „ Mistrz ortografii”.

W rywalizacji o tytuł wzięli uczniowie wszystkich szkół podstawowych gminy Strzegom. Uczestnicy konkursu rozwiązywali różne zadania z trudnościami ortograficznymi. Pisali tekst luki, układali wyrazy z liter, szukali wyrazów ukrytych w wyrazach, odgadywali wyrazy mające związek z grupą wyrazów, uzupełniali znane przysłowia, uzasadniali pisownię trudnych wyrazów, wstawiali brakujące przedrostki, pisali wielką i małą literą. Test był ciekawy i sprawdzał umiejętności ortograficzne w różnych zadaniach. Nasi uczniowie zajęli miejsca na podium w każdej kategorii wiekowej.

Emilia Henike  I miejsce i tytuł  Mistrza ortografii w kategorii klas IV
Zuzanna Kawiak  II miejsce w kategorii klas V
Martyna Krzyszczak II miejsce w kategorii klas VI

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.