baner7.jpg

W niedzielę 08.06.2014 r. zielone boisko szkolne w Jaroszowie wypełniło się tłumami rodzin które przybyły na VII Festyn Rodzinny pt. „Mama Tata i Ja”. Pogoda dopisała w 100% co umożliwiło spędzenie rodzinnego popołudnia wśród licznych atrakcji przygotowanych przez rodziców, nauczycieli oraz pracowników Zespołu Szkolno – Przedszkolnego.

W organizację naszego Festynu włączyło się wielu sponsorów, ofiarodawców i darczyńców. Wśród wielu atrakcji  największą popularnością cieszyła się Loteria Fantowa „Każdy los wygrywa” w której nagrodą główną był telewizor LCD i atrakcyjny sprzęt AGD. Dzieci i uczniowie naszej szkoły reprezentowali na scenie swoje umiejętności artystyczne, wokalne i aktorskie.

Nie odbyło się również bez  szaleństwa  na dmuchanych atrakcjach, zakupu słodkości w postaci żelków, sorbetów, lodów, waty cukrowej, lizaków czy popcornu. Uczniowie mogli również stać się wybraną przez siebie postacią bajkową poprzez pomalowanie twarzy, czy też uplecenie  kolorowych warkoczyków na włosach.

Dzieci z duszą artysty próbowały swoich możliwości w Galerii Małych Artystów, gdzie powstawały prace plastyczne biorące udział w konkursie.

Rada Rodziców przygotowała wiele smakołyków w postaci swojskiego jadła, kiełbasek z grila, tostów, hot- dogów oraz przepysznych ciast. W trakcie Festynu naszych uczniów odwiedziły prawie „żywe” wielkie maskotki: Pszczółka Maja oraz Daisy które chętnie pozowały do zdjęć z najmłodszymi oraz dorosłymi.

W tak upalny dzień nie sposób było się nie schłodzić kąpielą wodną zafundowana przez strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaroszowie, która przez cały czas czuwała nad tym aby nikomu nie było zbyt gorąco. Nie zabrakło również atrakcji dla dorosłych w postaci konkursu rolniczego przygotowanego przez KRUS w Świdnicy. Rodzice i dzieci wykazali się umiejętnościami sportowymi  w Rodzinnym Turnieju. Ze wspaniałymi nagrodami wszyscy uczestnicy Festynu w radosnym nastroju bawili się razem z nami  i już odliczają dni do następnego Festynu Rodzinnego w Jaroszowie na który już teraz  serdecznie zapraszamy.