b1.jpg

Zabrakło 2 punktów do zwycięstwa!!! dla Eko Dziewczyn z Jaroszowa w ogólnopolskim konkursie "Aktywni dla klimatu"

Od grudnia 2013 roku pięć uczennic z Gimnazjum w Jaroszowie zmagała się z zadaniami biorąc udział w ogólnopolskim konkursie "Aktywni dla klimatu".

Ostatnie miesiące tj od 15 lutego do15  maja to  II etap konkursu czyli EKOWSPÓŁRACA . W tym  etapie ocenie sędziowskiej podlegało : przygotowanie  zbiórki - 5pkt, promocja zbiórki - 15pkt, Szkolny Dzień Zbiórki Elektroodpadów  (w tym min za ilość zebranych elektroodpadów ) - 20pkt. Ekozespół z Jaroszowa spisał się świetnie i uzyskał 39.33 pkt na 40 możliwych. Ta ilość punktów  w II etapie dała nam 3 miejsce punktowe w Polsce na 186 gimnazjów zgłoszonych do konkursu. Tak wysoki wynik w II etapie to nie tylko zasługa Eko Dziewczyn, to owoc współpracy wielu osób bezpośrednio zaangażowanych w zbiórkę elektroodpadów oraz  mieszkańców , którzy skorzystali z okazji i dostarczyli  zużyty sprzęt na zbiórkę. W ramach zbiórki zebrano i przekazano do zutylizowania  2720 kg niepotrzebnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

W całym konkursie można było uzyskać 100 punktów. Na 186  zespołów gimnazjalnych, które zgłosiły się do konkursu wszystkie zadania zrealizowało 140 drużyn w tym nasz zespół.

Eko Dziewczyny  uzyskały 97 pkt  plasując Gimnazjum w Jaroszowie na 10 miejscu punktowym w Polsce.

Drużyna zwycięska uzyskała 2 punkty więcej.