baner2.jpg

W czwartek 29 maja odbyła się wycieczka do Wrocławia, w której wzięli udział uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej.

Pogoda nas nie rozpieszczała, ponieważ zrobiło się zimno i padał deszcz, ale to nie zepsuło nam humoru. Pierwszym punktem wycieczki było obejrzenie spektaklu edukacyjnego pt. „Baśń o Kluskowej Bramie” przygotowanego przez Dolnośląski Teatr Młodego Widza. Sztuka łączyła w sobie tajemniczą legendę Dolnego Śląska ze współczesnością. Intrygująca historia, piękna scenografia i znakomita gra aktorska wzbogacona o taniec, muzykę i piosenki, zaciekawiła i rozbawiła dzieci.

Po spektaklu udaliśmy się autokarem na Ostrów Tumski, gdzie czekała nas piesza wędrówka szlakiem wrocławskich krasnali. Deszcz przestał padać, więc bez przeszkód mogliśmy podziwiać pełną zabytków najstarszą część Wrocławia. Zobaczyliśmy Kluskową Bramę, o której opowiadał spektakl teatralny oraz krasnale ukryte w różnych zakątkach ulic i uliczek.

Zmęczeni i trochę zziębnięci udaliśmy się na „kluskowy” obiad. Ciepła i smaczna zupa pomidorowa rozgrzała nas, ale najbardziej  wszystkim smakowały kluski śląskie w truskawkowym sosie. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał od pana przewodnika niespodziankę- krasnoludkowy plan Wrocławia

Ostatnim punktem wycieczki było wydawanie pieniędzy, czyli kupowanie pamiątek.

Do Jaroszowa wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.