b1.jpg

Po raz drugi Szkoła Podstawowa w Olszanach im. Adama Mickiewicza była organizatorem Gminnego Konkursu Historycznego. Tym razem tematem konkursu była historia XX wieku.

Uczniowie musieli posiąść ogromną wiedzę w tej dziedzinie. W wyniku eliminacji wewnątrzszkolnych do etapu gminnego zakwalifikowały się uczennice klasy VI : Paulina Kuczerka i Elżbieta Pyrzyńska. Dziewczyny opracowały odpowiedzi do ponad stu pytań. Przygotowania trwały kilka tygodni. Ostatecznie z powodu choroby Paulina nie pojechała z nami na konkurs a szkołę reprezentowała Ela Pyrzyńka.

Konkurs odbył się 27 maja 2014 roku.Trzeba przyznać konkurencja była bardzo mocna. Wszyscy uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom i tylko w finale reprezentantka Szkoły Podstawowej w Stanowicach pokonała jednym punktem naszą Elę. Wróciłyśmy z II miejscem  w Gminnym Konkursie Historycznym. Powtórzę za panią Justyną Kowalczyk: „Nic się nie udało: chęci, ciężka praca, wiara w zwycięstwo!” Eli gratulujemy sukcesu!