baner5.jpg

Wtorkowe  południe (20 maja br.) spędziliśmy aktywnie, przyjemnie i pożytecznie. Na boisku przy remizie OSP  każdy mógł nauczyć się lub doskonalić swoje umiejętności w zakresie techniki jazdy na rowerze pokonując przeszkody na przygotowanym torze oraz przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku.

Impreza w ramach VI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, przygotowana przez nauczycieli i uczniów, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Sprawami udzielania pomocy poszkodowanym, resuscytacji, opatrywania ran, transportu rannego zajmowała się pani Agnieszka Nowacka i asystenci, którzy doskonale sobie radzili ze swoimi zadaniami.

Wszyscy obecni mogli poćwiczyć lub udoskonalić umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Na torze przeszkód nad bezpieczeństwem czuwali: p. Tomasz Dziurla i Krzysztof Dziurla. Przeszkody ustawione na torze były dosyć trudne. Najwięcej problemów uczestnikom sprawiał przejazd slalomem między pachołkami, pochylnia oraz wąska gardziel. Z każdym przejazdem wychodziło coraz lepiej. Te ćwiczenia były naprawdę bardzo wartościowe i godne polecenia. Tor przeszkód cieszył się bardzo dużym powodzeniem wśród uczniów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.