b1.jpg

W związku z realizacją zadań zawartych w rocznym planie pracy, przedszkolaki ze Jaroszowa udały się z wizytą do miejscowego Ośrodka Zdrowia.

Dzieci wesoło i z przejęciem maszerowały do wyznaczonego miejsca. Tam spotkaliśmy się z pielęgniarką  panią  Anią Maksymczak , która oprowadziła nas po wszystkich pomieszczeniach i objaśniła, na czym polega praca lekarza  i pielęgniarki. Pokazała przyrządy, którymi posługuje się lekarz, badając pacjentów; wyjaśniła, jak należy zachowywać się w poczekalni, czekając na swoją kolej.  Najwięcej emocji wzbudziło zwiedzanie gabinetu pani doktor i gabinetu zabiegowego. Ochotnicy i najodważniejsi mogli dotknąć rożnych przyrządów lekarskich, a nawet zakładali opatrunki.

Pani Ania uświadomiła nam, że kiedy zachorujemy,  to należy odwiedzić  lekarza, przyjmować  lekarstwa, a czasami zastrzyki. Zastrzyki, choć trochę bolą, to sprawiają, że szybciej zdrowiejemy. Aby nie chorować, należy też prawidłowo się odżywiać: zjadać owoce, warzywa, mięso, pić mleko. Opowiedziała nam także o zasadach bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, czasem groźnych dla zdrowia lub życia.

Niektóre dzieci  chciałyby w przyszłości zostać lekarzem lub pielęgniarką, choć to bardzo trudny zawód życzymy im, by marzenia się spełniły.