baner8.jpg

21 maja 2014 r. odbył się w naszej szkole „Tag der Deutschen Sprache”, czyli „Dzień Języka Niemieckiego”.  Z tej okazji przyjechała do nas Pani Hanna Krężlewska lektor Instytutu Goethego realizującego projekt edukacyjny „Deutsch-Wagen-Tour”. Projekt ten został nagrodzony certyfikatem European Language Label – europejskim znakiem innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych. O wyjątkowości „Deutsch-Wagen-Tour” stanowi przede wszystkim pięć kolorowych, specjalnie wyposażonych samochodów, które na co dzień stacjonują w pięciu miastach Polski: Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie i Olsztynie.

Kolorowy samochód przyjechał także do naszej placówki. Przygotowania do wizyty DWT trwały już od kilku tygodni. Uczniowie przygotowali kolorowe plakaty, flagi, napisy w języku niemieckim oraz część artystyczną, która zainaugurowała ten dzień. Gimnazjaliści przedstawili prezentacje multimedialne, a całość uświetnił występ uczennicy klasy IIa Aleksandry Drzewicz, która zaśpiewała piosenkę pt. „Ein bisschen Frieden” oraz taniec naszych młodszych uczennic z koła tanecznego.

Po części oficjalnej uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w nietypowej lekcji języka niemieckiego. Wszyscy chętnie i aktywnie brali udział w rozmaitych zadaniach językowych i mieli przy tym wiele radości. Zajęcia w języku inspirowane były  muzyką i sportem, a zabawy z chustą animacyjną, tańce oraz mini konkurs z nagrodami bardzo podobały się uczniom. Było kolorowo i wesoło. Uczestnicy zostali obdarowani przez Panią Hanię mnóstwem podarunków: koszulek, długopisów, notesów, które z pewnością będą przypominały im o bardzo miło spędzonych chwilach z „Deutsch-Wagen-Tour”.

Był to naprawdę dzień pełen wrażeń, a wizyta DWT na długo pozostanie w naszej pamięci. Jasne, że klar!Uśmiech