baner6.jpg

W dniach 28-29 września br. (piątek, sobota) nasi uczniowie: Joanna Głód, Ewelina Falkiewicz, Mateusz Bobowski, Dawid Puchalski, Oliwia Bohonos, Oliwia Skolimowska,Sandra Paliwoda, Oliwia Lasko, Sandra Struszka, Nicola Czerniecka, Dominika Sydor, Martyna Bartosińska, Daria Kulpińska,Karolina Wojtyra, uczestniczyli w zbiórce żywności „PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM” zorganizowanej przez Zarząd Stowarzyszenia „Euro Partner” ze Strzegomia, które działa pod patronatem Banku Żywności.

Żywność zebraną przez wolontariuszy, Banki Żywności przekażą organizacjom i instytucjom zajmującym się dożywianiem dzieci: szkoły, świetlice, domy dziecka, towarzystwa przyjaciół dzieci, stowarzyszeniom pomagającym dzieciom i młodzieży. Program "Podziel się Posiłkiem" ma na celu walkę z niedożywieniem wśród dzieci i opiera się na współdziałaniu wielu osób i organizacji.

Oprócz wymiernych wyników w postaci posiłków dla dzieci, program realizuje również cele edukacyjne i społeczne. Istotnymi elementami, które wpisują się w ten plan są: budowanie świadomości społecznej dotyczącej problemu niedożywienia dzieci oraz aktywizowanie lokalnych liderów i organizacji do podejmowania decyzji na rzecz rozwiązania tego problemu. Dzięki działaniom i pomysłom ludzi o wielkich sercach Program jest jednym z najpopularniejszych, angażujących kilka tysięcy uczestników i wolontariuszy, wydarzeń społecznych w Polsce.

Pomaganie jest takie proste! Włącz się - razem możemy więcej

Sylwia Chrut-Rudnicka