baner8.jpg

Każdy Turniej ma swoja ideę i patronat honorowy. Jednak nie każdy może się pochwalić tak wspaniałymi gośćmi i uczestnikami. Tak było w dniu 13.05.2014 r. na boisku ORLIK w Jaroszowie podczas II Turnieju Piłki Koszykowej Szkół Gimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców STREETBALL nad którym patronat honorowyobjęli Pani Monika Wielichowska – Poseł na Sejm RP oraz Pan Wiesław Kilian – Senator RP.

Swoją obecnością zaszczycił uczestników turnieju Pan Jerzy Tutaj – członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, który wraz z Panią Poseł oraz Panem Zbigniewem Suchytą – Burmistrzem Strzegomia i Panem Wiesławem Witkowskim – Zastępcą Burmistrza Strzegomia dokonał uroczystego otwarcia Turnieju. Organizatorami Turnieju był Zespół szkolno – Pzredszkolny w Jaroszowie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. W turnieju udział wzięły drużyny chłopców i dziewcząt z gimnazjum z gminy Strzegom.  Rozgrywane mecze dostarczały widzom wielu wrażeń, o których na bieżąco informował wszystkich prowadzący całe spotkanie Pan Krzysztof Kalinowski – z-ca Dyrektora Strzegomskiego Centrum Kultury. Imprezę uświetniły występy chellederek z ZSP w Jaroszowie przygotowanych przez p. Monikę Bytnar – Gołembiowską, które dbały również o to aby każdy z zawodników mógł się posilić słodka bułką oraz wodą  mineralną. Nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwali sędziowie z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu oraz nauczyciele w-f. Emocje sięgały zenitu w szczególności podczas meczów decydujących o wygranej turnieju.

Tegorocznym zwycięzca zostało Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu które zdobyło puchar za I miejsce zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

Ponadto na podium stanęli uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu (II miejsce w kategorii chłopców, III miejsce w kategorii dziewcząt) oraz uczniowie z Gimnazjum w Jaroszowie (II miejsce w kategorii chłopców oraz III w kategorii dziewcząt.

Najlepszym koszykarzem i koszykarką Turnieju zostali uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu: Martyna Lewandowska oraz Radosław Rachwalski.

Uroczystego wręczenia nagród zwycięzcom dokonała Pani Monika Wielichowska – Poseł na Sejm RP, Pan Zbigniew Suchyta – Burmistrz Strzegomia, Pani Beata Jankiewicz – dyrektor ZSP w Jaroszowie oraz Pan Grzegorz Luszawski – dyrektor OSiR W Strzegomiu.

Kolejna edycja turnieju zakończyła się powodzeniem. Wszystkim zaproszonym gościom oraz uczestnikom i sponsorom imprezy dziękujemy i zapraszamy za rok. Serdeczne podziękowania należą się naszym gościom: Panu  Jerzemu Tutajowi, Pani Monice Wielichowskiej oraz Panu Wiesławowi Kilianowi którzy pomimo natłoku obowiązków przybyli na nasz Turniej.

Do zobaczenia za rok!