baner5.jpg

W sobotę - 10 maja 2014 r. - w Rogoźnicy tradycyjnie już po raz XXVIII odbył się Ogólnopolski Bieg Pamięci „Rogoźnica – Gross Rosen 2014”. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaroszowie reprezentowało 29 uczestników i 2 opiekunów.

Impreza biegowa rozpoczęła się od złożenia wieńców w Muzeum w Gross Rosen pod Pomnikiem pomordowanych. Następnie sztafeta dziecięca ze Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy przeniosła Ogień Pamięci z Muzeum Gross Rosen do Parku w Rogoźnicy, gdzie Burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta zapalił Znicz Pamięci na pomniku w parku.

W poszczególnych kategoriach wiekowych wystartowali:

Klasy I – II SP: Krymska Aleksandra, Gajos Daria, Bohonos Ala, Dzieniszewska Malwina, Dzieniszewska Oliwia, Kmiecik Nicole, Maicki Ernest, Struszka Damian, Ondycz Wiktor, Włodkowski Robert.

Klasy III – IV SP: Sypko Aleksandra, Gajos Amelia, Skolimowska Amelia, Puzio Zuzia, Wnęk Ola, Ziora Mikołaj, Markowski Paweł, Głód Jakub.

Klasy V – VI SP: Krzyszczak Martyna, Majchrzak Amelia, Trestka Julia, Siejk Seweryn, Wnęk Wiktor.

Klasa I gimnazjum : Sydor Dominika, Struszka Sandra, Lasko Oliwia, Cender Patryk.

Klasy II – III gimnazjum: Wołowiec Agata, Holz Patryk.


Oprócz biegów w kategoriach młodzieżowych, nasze dzielne gimnazjalistki pobiegły jeszcze w biegu głównym, gdzie w kategorii kobiet do 30. roku życia zajęły miejsca od drugiego do piątego. Gratulacje! To było 8 kilometrów!

Dokładne miejsca wszystkich będą znane po opublikowaniu komunikatu z zawodów przez LZS Świdnica. Na dzisiaj wiemy, że:
I miejsce – Ernest Maicki,

IV miejsce - Dominika Sydor,

V miejsce -  Paweł Markowski,

VI miejsce – Ola Sypko.

No i nasz biegający tato – pan Tomasz Krymski – wygrał kategorię mężczyzn powyżej 30. roku życia.

Podziękowania dla Rodziców, którzy wspierali nasz pobyt w Rogoźnicy: państwa Struszka, państwa Krymskich i pani Izy Marek.

WSZYSCY STWORZYLIŚMY WSPANIAŁĄ BIEGOWĄ IMPREZĘ.