baner6.jpg

W dniu 29 kwietnia br. trzyosobowa drużyna z gimnazjum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie - Agata Wołowiec, Aleksandra Fedak i Michał Kebłesz - wzięła udział w Rejonowym Konkursie ph. „JESTEM  BEZPIECZNY W DOMU, W SZKOLE I NA DRODZE” w Ząbkowicach Śląskich.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy polegał na napisaniu testu wiedzy przez każdego uczestnika. Punkty zdobyte indywidualnie sumowały się dla całej drużyny.  W drugim etapie były do wykonania cztery zadania praktyczne, które każdy zespół otrzymywał w drodze losowania. Naszej ekipie przypadły:

- prewencja ogólna (jak się należy zachować przy ataku psa?)
- ochrona przeciwpożarowa (co zrobić kiedy ulatnia się gaz?)
- pomoc przedmedyczna (resuscytacja poszkodowanego w wypadku)
- rowerowy tor przeszkód (pokonanie trudnych przeszkód).

Konkurs był zorganizowany przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty we współpracy z instytucjami zajmującymi się zdrowiem i bezpieczeństwem. Ostatecznie po podliczeniu wszystkich punktów zajęliśmy 10. miejsce. Zdobyliśmy jednak cenne doświadczenie po to, żeby w przyszłym roku ten wynik móc poprawić. Opiekunem drużyny był nauczyciel Krzysztof Dziurla.