baner4.jpg

Dnia 30 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie został zorganizowany PATRIOTYCZNY KOROWÓD RADOŚCI upamiętniający ważne wydarzenia historyczne dla Polski: 1 MAJA – 10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, 2 MAJA – 10. rocznicę uchwalenia Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, 3 MAJA – 223. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Wychowawcy i uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie  zadbali o to, aby w szczególny sposób oddać pamięć dla symboli narodowych. Korowód prowadzili uczniowie należący do Związku Strzeleckiego, następnie maszerowały przedszkolaki machając biało-czerwonymi kwiatami, oddział sześciolatków miał wspaniałe opaski na głowach, klasa I i III machała własnoręcznie wykonanymi chorągiewkami. Pierwszoklasiści dumnie nieśli wspaniałe godła, uczniowie z klasy IV mieli biało-czerwone peleryny, klasa V - pompony w patriotycznych barwach, a klasa VI - szarfy. Gimnazjaliści z klas I i II  zaprezentowali się jako kibice, a trzecioklasiści udekorowali swoje stroje kotylionami.

W czasie PATRIOTYCZNEGO KOROWODU RADOŚCI ulicami Jaroszowa, dzieci i młodzież śpiewały pieśni patriotyczne. Oglądający to mieszkańcy wsi byli bardzo wzruszeni i z radością witali biało – czerwony korowód.

Ten swoisty happening oprócz wymowy patriotycznej, okazał się również korowodem pomysłowości uczniów i ich zdolności plastycznych.