baner5.jpg

ZBIÓRKA ELEKTROODPADÓW W ZESPOLE SZKOLNO - PRZEDSZKOLNYM W JAROSZOWIE

W dniu 26.04.2016. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie odbyła się zbiórka elektroodpadów od mieszkańców gminy Strzegom.  Akcja jest wynikiem udziału szkoły w Ogólnopolskim Konkursie „Aktywni dla klimatu”, którego celem jest promowanie wśród lokalnej społeczności prawidłowych postaw ekologicznych. Wspomniany konkurs jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pt. „Zmieniaj klimat – nie nawyki”

Konkurs „Aktywni dla klimatu” składa się z dwóch etap: I „Czas na klimat”, II „ Ekowspółpraca”. Szkołę w Jaroszowie jeden zespół „Eko Dziewczyny”, który wystartował w kategorii klas gimnazjalnych. W skład zespołu wchodzą  uczennice   klasy II i I gimnazjum: Sandra Paliwoda, Oliwia Skolimowska, Aleksandra Drzewicz, Oliwia Bohonos, Dominika Sydor,.

Do konkursu w kategorii szkół gimnazjalnych zgłosiło się 186 szkół z całej Polski. W pierwszym etapie nasz zespół uzyskał 57,67 punktów na 60 możliwych klasyfikując się  na 7 miejscu w Polsce.

Zbiórka elektroodpadów organizowana przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie trwa od 26.04.2014 r. do 30.04.2014.  Wszystkich, którym nie jest obojętny klimat i stan naszej planety zachęcamy do włączenia się w zbiórkę.

Elektroodpady można jeszcze oddać w poniedziałek - 28. 04, wtorek- 29.04, środę- 30.04
- w pawilonie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie (Jaroszów 98) godzinach 11.00- 12.00.
- w kawiarni pani Krystyny Lewickiej (Jaroszów 111)- w godzinach 16.00- 19.00

Sobotnia zbiórka cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Elektroodpady dostarczane były przez mieszkańców przynoszone w dużych torbach, przywożone samochodami osobowymi, a nawet przyczepkami. W podziękowaniu za ZAANGAŻOWANIE DLA DOBRA KLIMATU mieszkańcy otrzymywali torebki z nasionami. Każdy uczestnik akcji otrzymał torebki z nasionami warzyw i roślin ozdobnych.