baner6.jpg

W tym roku szkolnym Egzamin Gimnazjalny rozpoczął się wyjątkowo dobrze dla trzecioklasistów, bo po sześciodniowej przerwie świątecznej. 23 gimnazjalistów z Jaroszowa nie kryło swoich emocji, które towarzyszyły im jeszcze przed zajęciem miejsc w klasach.

Na pewno był stres, ale jak sobie z nim radzić młodzież była uczona i przygotowywana przez kilka ostatnich miesięcy. W oswojenie stresu i emocji pomagają chociażby tzw. egzaminy próbne. Mamy nadzieję, że tegoroczni abiturienci poradzili sobie nie tylko z tremą, ale także z wiedzą sprawdzaną w testach.

Wielki test wiedzy i umiejętności trwa w całej Polsce od środy (23 kwietnia) do piątku (25 kwietnia). Testy egzaminacyjne przygotowuje Centralna Komisja Egzaminacyjna. Każdy uczeń gimnazjum musi przystąpić do tego sprawdzianu.

Przypominamy trzecioklasistom, że wyniki z egzaminu ogłoszone zostaną dopiero w czerwcu, ale ich praca się jeszcze nie skończyła, ponieważ muszą walczyć do końca o oceny z poszczególnych przedmiotów na świadectwie (za niektóre z nich także przyznawane są punkty rekrutacyjne).

Życzymy powodzenia i dobrych wyników.