baner5.jpg

W dniu 15 kwietnia 2014 r. w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu odbył się GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ Dziewcząt i Chłopców szkół gimnazjalnych.

Turniej prowadzili instruktorzy OSiR: Jerzy Majewski i Andrzej Rajtar. Wszystkie mecze były bardzo ciekawe, a drużyny prezentowały wysoki poziom. Gra była bardzo wyrównana i tak do końca nie można było powiedzieć kto zdobędzie mistrzostwo. W kategorii dziewcząt spotkania zakończyły się wynikami:

Gimnazjum Jaroszów-Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu (0:0)
Gimnazjum Jaroszów-Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu (0:1)
Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu-Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu (1:4)

Dziewczęta z Jaroszowa spisały się dobrze, remisując bezbramkowo z drużyną Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu, a przegrywając z Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu tylko 0:1. Zajęły III miejsce i otrzymały dyplom.

W punktacji chłopców było jeszcze ciekawiej, ponieważ o zajętych miejscach zadecydował ostatni mecz pomiędzy strzegomskimi gimnazjami. Oto tabela:

Gimnazjum Jaroszów-Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu (2:3)
Gimnazjum Jaroszów-Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu (2:1)
Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu-Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu (5:1)
Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu-Gimnazjum w Goczałkowie (4:2)
Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu-Gimnazjum w Goczałkowie (4:1)
Gimnazjum w Jaroszowie-Gimnazjum w Goczałkowie (2:1)

Korzystną różnicą straconych bramek nasza drużyna zajęła II miejsce w turnieju, zdobyła puchar i tytuł wicemistrza gminy. Ciekawostką jest też fakt, że chłopcy z Jaroszowa wygrali z mistrzowską drużyną z Gimnazjum nr 2, a przegrali z zespołem z Gimnazjum nr 1, który zajął III miejsce.

Jak widać w sporcie wszystko jest możliwe, a tego typu turnieje przynoszą wiele emocji i często zaskakujących rezultatów. Na takie rozgrywki warto jeździć i w nich uczestniczyć. Uczniowie nabierają doświadczenia, uczą się przeżywać każdą trudną sytuację, kibicują słabszym zespołom, integrują się. Ważne jest też to, że wszystko odbyło się w sposób bezpieczny i nikt nie ucierpiał na zdrowiu. Podsumowania rozgrywek i wręczenia pucharów i dyplomów dokonał Grzegorz Luszawski- dyrektor  Ośrodka Sportu i Rekreacji.

SKŁAD DRUŻYNY DZIEWCZĄT: Wołowiec Agata, Sydor Dominika, Kuszaj Kinga, Paliwoda Sandra, Bohonos Oliwia, Skolimowska Oliwia, Fedak Aleksandra,
Stępień Magdalena i Drzewicz Aleksandra.

W DRUŻYNIE CHŁOPCÓW ZAGRALI: Wilczak Szymon, Warych Gracjan, Borysewicz Konrad, Goldian Sebastian, Kołkowski Marcin, Bontal Daniel, Adamczyk Marcin. Opiekunem drużyn był Krzysztof Dziurla.