baner8.jpg

Dnia 27 marca trzyosobowa drużyna Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Jaroszowie w składzie – IZABELA SIEJK, WIOLETTA KARDYNAŁ i ZOFIA MALINOWSKA - przygotowana przez polonistkę Małgorzatę Januś wzięła udział w IX Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Teatrze.

 

Przygotowania zajęły długie godziny, bo pracy było co niemiara. Turniej obejmował: konkurs wiedzy o teatrze, prezentację plakatu teatralnego, zadania aktorskie - krótką scenkę kabaretową i humorystyczną interpretację wybranego wiersza J. Brzechwy oraz etiudę pantomimiczną.

Drużyna zajęła IV miejsce, ale z występu dziewczęta były bardzo zadowolone. Nie powiodło się w konkursie wiedzy o teatrze, ale dalsze zadania wykonały na wysokim poziomie. Uznanie jury zyskał plakat (do „Pinokia”) i scenka kabaretowa („W podróży”), interpretacja wiersza („Żaba”) też nie wypadła najgorzej. W etiudzie pantomimicznej Iza zaprezentowała „pechowego sportowca”, a Wioletta odegrała pracę taksówkarza w scence pt.: „W tym zawodzie bywa różnie”. Zadania konkursowe wymagały zdolności aktorskich i recytatorskich, ważne było też panowanie nad ciałem, mimika i gest. Przy okazji ćwiczeń warsztatowych dziewczyny z drużyny odkryły w sobie talent kabaretowy!

Piątoklasistki planują pokazać scenkę i kabaret szerszej publiczności, a będzie ku temu okazja podczas tegorocznego Festynu Rodzinnego.