baner3.jpg

We wtorek - 25 marca br. - ALEKSANDRA DRZEWICZ uczennica klasy II gimnazjum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie wzięła udział w etapie powiatowym Konkursu Recytatorskiego „PEGAZIK”.

W sali Świdnickiego Ośrodka Kultury profesjonalne jury w składzie: Adrianna Miara – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Wioletta Ziobrowska – nauczyciel pracowni teatralnej Miejskiego Domu Kultury oraz uczeń I L.O. w Świdnicy – Andrzej Błażewicz, finalista „PEGAZIKA” sprzed paru lat i aktor amatorskiego teatru świdnickiego działającego w ramach projektu Alchemia Teatralna, wysłuchało z należną uwagą recytacji 17 uczestników. Przyznano 4 nagrody i 3 wyróżnienia. Jedno z wyróżnień przypadło w udziale reprezentantce gminy Strzegom – Aleksandrze Drzewicz. Jest to wielki sukces naszej uczennicy, która pod kierunkiem nauczycielki Małgorzaty Januś, po raz drugi wystąpiła w etapie powiatowym. Przed nią jeszcze rok nauki, być może doświadczenia zebrane podczas występów przyczynią się w przyszłym roku szkolnym do wejścia do finału? Z całego serca jej tego życzymy.