baner6.jpg

W niedzielę - 6 kwietnia br. - ekipa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie wraz z nauczycielką – Justyną Fedyczkowską wybrała się na zawody biegowe do Bukówca Górnego (województwo wielkopolskie). Jest to duża impreza biegowa, warto chociażby wspomnieć, że w poszczególnych biegach zorganizowanych dla dzieci  udział wzięło ponad 700 uczestników, a bieg główny - na 15 kilometrów - ukończyło 460 zawodników.

Zanim młodzież stanęła na linii startu, musiała wstać o piątej rano i pokonać 2 i pół godziną podróż w busie. Nie było łatwo, a mimo to zawody okazały się bardzo udane.

Najmłodsza reprezentantka szkoły - ALEKSANDRA KRYMSKA zajęła 16. miejsce w swojej kategorii (na 50 startujących). KLAUDIA GOLDIAN i ZUZANNA PUZIO w swojej kategorii wystartowały znakomicie, Klaudia przybiegła jako 2. , a Zuzia na 7. miejscu - na 63 startujące. DOMINIKA SYDOR w kategorii I i II klas gimnazjalnych uplasowała się na świetnej 5. pozycji – na 45 startujących, a SEBASTIAN GOLDIAN (w tej samej kategorii wiekowej) zajął 15. miejsce w stawce 65 zawodników.

Z powodów zdrowotnych nie wystartowali Patryk Krymski i Patryk Cender, ale dzielnie kibicowali pozostałym.

W biegu główny, na dystansie 15 kilometrów, wystartował tato naszych uczniów, pan Tomasz Krymski, który uzyskał znakomity czas - 1 godzina 2 minuty i 9 sekund, co dało mu 30. miejsce w stawce 133 biegaczy w kategorii M 30-39 i 75. miejsce w open na ponad 400 startujących.

Szczególne podziękowania należą się pani Sabinie Krymskiej za pomoc w opiece nad dziećmi podczas zawodów  i dla wszystkich Rodziców, którzy dopilnowali punktualnego wyjazdu swoich dzieci.