baner7.jpg

W czwartek – 3 kwietnia br. - w godzinach porannych w przedszkolu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie odbył się już kolejny Bal Ekologiczny, w którym wzięły udział przedszkolaki i ich rodzice.

Bal Ekologiczny to nie tylko beztroska zabawa, ale przede wszystkim czas kształtowania nawyków prozdrowotnych i proekologicznych. Celem balu było zwrócenie uwagi dzieci i rodziców na ogromną ilość surowców wtórnych i wszelkiego rodzaju odpadów w gospodarstwie domowym oraz możliwości ich powtórnego wykorzystania. Była to również okazja do integracji rodziców i dzieci, poprzez wspólne działanie przy wykonywaniu stroju, rozwijanie ich twórczej inwencji i pomysłowości, a dla dzieci przede wszystkim wspaniała zabawa. Do przygotowania strojów rodzice użyli: papieru, worków foliowych, kartonów, wytłaczarek po jajkach, plastikowych butelek, nakrętek, gazet, rolek po papierze toaletowym itp. Pomysłowość rodziców zaskoczyła wszystkich.

Przedstawienie pt. „Kłopoty Krasnoludka” zwróciło uwagę wszystkich na problem zaśmiecanego środowiska, na szkody jakie przynosi nieodpowiedzialne zachowanie dorosłych i dzieci. Skoczne piosenki o tematyce ekologicznej zachęciły natomiast do wielkiego sprzątania i radosnej zabawy, w której wykorzystaliśmy zebrane śmieci.