baner4.jpg

Dnia 2 kwietnia br. w Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie zorganizowany został szkolny konkurs pięknego czytania, którego pomysłodawcą i organizatorem była polonistka Małgorzata Januś we współpracy z bibliotekarką Moniką Bytnar-Gołembiowską.

Zmagania konkursowe bacznie obserwowała pani dyrektor Beata Jankiewicz, która z wielką uwagą przysłuchiwała się czytanym fragmentom książek do których, jak sama przyznała, chętnie by jeszcze powróciła.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów szkoły. Wydawać by się mogło, że umiejętność czytania to nic trudnego i wszyscy uczestnicy konkursu powinni zająć pierwsze miejsca. Tak się jednak nie stało. Jury w składzie: Małgorzata Januś, Monika Bytnar-Gołembiowska i Lucyna Soboń-Stępień wysłuchało prezentacji 19 uczestników. Cóż, nie każdy popisał się umiejętnością pięknego czytania, ale czasami liczyły się dobre chęci. Zapewne za rok poziom konkursu znacząco wzrośnie.

WYNIKI KONKURSU PRZEDSTAWIAJĄ SIĘ NASTĘPUJĄCO:

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ:

miejsce I - Zofia Malinowska (kl. V)

miejsce II - Wiktor Wnęk (kl. VI)

miejsce III - Emilia Henike (kl. IV)

UCZNIOWIE GIMNAZJUM

miejsce I - Bartosz Giemza (kl. III)

miejsce II - Sandra Paliwoda (kl. II)

miejsce III - Patryk Rasała (kl. II)

Nagrodami były książki i dyplomy, natomiast każdy obdarowany został pocieszającymi podwójnymi lizakami.

ZAPRASZAMY ZA ROK O TEJ SAMEJ PORZE. ZACHĘCAMY TEŻ WSZYSTKICH DO BRANIA UDZIAŁU W SZKOLNYCH KONKURSACH, BO WŚRÓD UCZNIÓW  NA PEWNO UKRYTY JEST JESZCZE NIEJEDEN TALENT.