baner7.jpg

Wystartowała 16. edycja turnieju dla gimnazjalistów Coca-Cola Cup. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaroszowie również zgłosił akces do udziału w tej prestiżowej imprezie, mającej na celu propagowanie zdrowego stylu życia, grę fair play i szukanie talentów sportowych.

Ambasadorem tegorocznych rozgrywek jest piłkarz - Robert Lewandowski. Do udziału w turnieju zarejestrowało się aż 3929 zespołów, w tym 1401 żeńskich i 2528 męskich. To o ponad 400 reprezentacji więcej niż w 2013 roku!

W dniu 3 kwietnia  br. na boisku ORLIK  w Żarowie rozegrany został Turniej Piłki Nożnej chłopców w kategorii szkół gimnazjalnych. Do rywalizacji na tym etapie przystąpili uczniowie z: Gimnazjum w Żarowie, Gimnazjum w Roztoce i Gimnazjum w Jaroszowie. Jak się później,  okazało warto było wziąć udział w tym turnieju, ponieważ uczniowie otrzymali od organizatorów okolicznościowe pakiety upominkowe, ale przede wszystkim chłopcy mogli sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie, kreatywność i dyscyplinę w grze drużynowej. Stanęli do konfrontacji z drużynami ze znacznie większych liczebnie gimnazjów. Mecze odbyły się w sprzyjających warunkach pogodowych i dostarczyły wielu emocji. Ciekawe były wszystkie spotkania. Opiekunem uczniów był nauczyciel – Krzysztof Dziurla.

WYNIKI MECZÓW - GIMNAZJA:

Żarów - Roztoka (7:2), Jaroszów - Roztoka (2:0), Żarów – Jaroszów (3:3)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA - GIMNAZJA:

1. Żarów – 4 pkt.

2. Jaroszów - 4 pkt.

3. Roztoka -  0 pkt.

Drużyna chłopców z Jaroszowa grała rewelacyjnie. Mądrze pod względem taktycznym, odważnie, dynamicznie i kreatywnie na połowie rywali. W meczu finałowym, prowadzili z drużyną z Żarowa 3:1 ale nie zdołali utrzymać tego prowadzenia do końca, ponieważ w doliczonym przez sędziego czasie gry, przeciwnicy zdołali doprowadzić do remisu premiującego ich do kolejnej fazy rozgrywek.

Jaroszowską szkołę reprezentowali:

GRACJAN WARYCH, MARCIN KOŁKOWSKI, DANIEL BONTAL,  BARTOSZ SZYMKIEWICZ, JAKUB DWORAK, KACPER DWORAK, SEBASTIAN GOLDIAN, SZYMON WILCZAK, MARCIN ADAMCZYK I KONRAD BORYSEWICZ.

Bramki dla drużyny zdobyli:

w meczu z Roztoką – MARCIN KOŁKOWSKI I SEBASTIAN GOLDIAN, a w meczu z Żarowem DANIEL BONTAL i dwie SEBASTIAN GOLDIAN.