baner2.jpg

Redaktorzy z „Gazety Wrocławskiej”  i  „Strzegom – nasze miasto” 24 marca br. w sali konferencyjnej ZUK w Strzegomiu zorganizowali warsztaty dziennikarskie JUNIOR MEDIA,  w których po raz pierwszy wzięli udział młodzi redaktorzy gazetki szkolnej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie.

JUNIOR MEDIA to edukacyjny projekt dzienników regionalnych Grupy Polskapresse skierowany do szkół – uczniów i nauczycieli. Celem zajęć było przybliżenie młodzieży świata mediów oraz udostępnienie szkołom bezpłatnych narzędzi do tworzenia profesjonalnych gazetek.

W warsztatach udział wzięli uczniowie z jaroszowskiej redakcji, którzy pracują wraz z opiekunem – Moniką Bytnar-Gołembiowską – przy redagowaniu gazetki szkolnej JAROZETKA, a byli to: Patryk Krymski, Michał Kebłesz, Aleksandra Fedak i Izabela Siejk.