baner2.jpg

Uczennice II klasy gimnazjum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie wraz z opiekunem – Dorotą Burzyńską - podsumowały pracę w zakończonym I etap Ogólnopolskiego Konkursu „Aktywni dla klimatu”, który odbywa  się w ramach kampanii edukacyjnej "ZMIENIAJ NAWYKI - NIE KLIMAT". Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne.

W I etapie ocenie sędziowskiej podlegało 6 raportów z działań podjętych w ramach konkursu. W sumie można było uzyskać 60 punktów, które przyznawał zespół sędziowski składający się z trzech ekspertów działających niezależnie.

 

Największa ilość uzyskanych punktów w tej kategorii to 59 punktów. Nasz zespół - EKO DZIEWCZYNY - uzyskał 57,67 punktów (jest to 7. miejsce pod względem ilości punktów na 186 zespołów ze szkół gimnazjalnych przyjętych do I etapu z całej Polski).

Tak dobra ocena raportów zespołu jest sukcesem tym bardziej, że jak stwierdziła Komisja Sędziowska: "... rywalizacja była bardzo zacięta, a raporty na bardzo wysokim poziomie". Przed zespołem II etap konkursu w ramach, którego zostanie przeprowadzona zbiórka elektroodpadów.

Kolejne informacje o działaniach już w kolejnym artykule.

Zespół Eko Dziewczyny z Jaroszowa