baner5.jpg

Podczas tegorocznej Gali Talentów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie, zorganizowanej w piątek - 21 marca br. - nie zabrakło uczniów, którzy chcieli zaprezentować swoje różnorodne uzdolnienia.

Celem tego przedsięwzięcia była promocja osiągnięć uczniów zdolnych i inspiracja dla ich rówieśników, by także zechcieli odnaleźć swój talent. Zadanie to ma również wymiar profilaktyczny, bo dzieci i młodzież pokazują jak mile spędzać czas z daleka od używek czy komputera.

„Wiosenny Przegląd Młodych Talentów” uroczyście otworzyła dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz, a poprowadzili gimnazjaliści z klasy III – Anna Dylewska i Bartosz Giemza. Wyróżniono indywidualnie kilkunastu uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej i klas I-III gimnazjum oraz uczniów biorących udział w zajęciach pozalekcyjnych tj.: Szkolne Koło Młodych Wokalistów, Szkolne Koło Taneczne, Szkolne Koło Muzyczne, zespół teatralny „Dzieciaki”, scholę „Emaus” i największą grupę uczniów zaangażowanych w uprawianie sportu w różnych dyscyplinach.

Za swój wokalny występ gromkimi brawami zostały docenione uczennice klasy II szkoły podstawowej – WIKTORIA ŚWIĄTONIEWSKA (która jest laureatką Szkolnego Konkursu Piosenki etapu dla edukacji wczesnoszkolnej i zdobyła wyróżnienie na XIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Legnicy) i NICOLE KMIECIK (która w tym samym konkursie zajęła II miejsce). „Na żywo” wystąpili również: EMILIA HENIKE – uzdolnienia wokalne (kl. IV), KACPER SIEMBRZUCH - uzdolnienia wokalno-muzyczne (kl. IV), uczniowie klasy IV w dostojnym walcu, ZOFIA MALINOWSKA – uzdolnienia wokalne (kl. V), MARTYNA FALACIŃSKA – uzdolnienia recytatorskie (kl. VI) oraz BARTOSZ GIEMZA (kl. III Gim.), który w krótkim filmiku zaprezentował swój talent do gry na organach kościelnych.

Wychowawcy, po konsultacji z innymi nauczycielami, zgłosili do Gali swoich uczniów, którzy odnieśli sukcesy w tym roku szkolnym. Społeczność szkolna miała okazję podziwiać talenty, zarówno na żywo, jak i w przygotowanej przez koordynatorkę projektu - Monikę Bytnar-Gołembiowską prezentacji multimedialnej, którą będzie można obejrzeć na stronie internetowej szkoły (www.zsp.jaroszow.pl) klikając na logo: „Szkoła Odkrywców Talentów”.