baner5.jpg

W słoneczny piątek - 21 marca br. -  tradycyjnie, jak co roku, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie  obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy.

Dzień ten przywitał nas piękną słoneczną pogodą.  Na początku zajęć, dzieci poznawały poprzez zabawy interaktywne zwyczaje związane z powitaniem Wiosny, a także wykonywały ciekawe prace plastyczne. Później uczestniczyły w przemarszu z "Marzannami" po Jaroszowie szukając widocznych już śladów wiosny. Gdy wszyscy dotarli na „zielone boisko”, rozpoczęła się wspólna zabawa na świeżym powietrzu. Potem dzieci wróciły do szkoły i zaniosły "Marzanny" do kotłowni, by je spalić i tym samym pożegnać zimę do następnego roku.

 

Na koniec dnia uczniowie klasy II a uczestniczyli w Gali Talentów zorganizowanej przez starsze klasy. Przegląd utalentowanych uczniów naszej szkoły rozpoczęły dziewczynki z kl. II a: Wiktoria Świątoniewska i Nicole Kmiecik, które zaprezentowały swoje zdolności i umiejętności wokalne, otrzymując od widowni gromkie brawa uznania.

Pierwszy Dzień Wiosny był bardzo udany. Dostarczył dzieciom wiele radości, a także stał się źródłem  wiedzy, wielu przeżyć i satysfakcji wszystkich jej uczestników.