baner6.jpg

Uczennica klasy Va - Zosia Malinowska - reprezentowała Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaroszowie na VII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PIOSENKI WYDAWNICTWA „MAC  EDUKACJA” - Dobiegniew 2014. Opiekunem Zosi była nauczycielka Dorota Burzyńska. Konkurs odbył się 5 kategoriach wiekowych. Zosia wystartowała w kategorii: klasy IV-VI. Samo zakwalifikowanie się na i udział w konkursie był już wielkim wyróżnieniem i sukcesem. Uczestnicy z różnych rejonów Polski kwalifikowani byli na podstawie nadesłanych nagrań video.

W konkursie wzięło udział około 80 uczestników, m.in. z województw: lubuskiego, zachodnio- pomorskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego.

Dobiegniew leży około 320 km od Jaroszowa w związku z tym, wyjazd był trzydniową wycieczką. Organizator zapewnił uczestnikom przybyłym „z daleka” wyżywienie oraz noclegi w pensjonatach. Zadbał również oto, by wszyscy goście czuli się wyjątkowo. Już na dworcu PKP, powitał nas osobiście kierownik artystyczny konkursu Pan Adam Deneka. Specjalnie dla przyjezdnych, w piątkowy wieczór odbył się koncert Zespołu Muzyki Dawnej „Flauto Dolce” z Drezdenka - laureat „Srebrnej Harfy Eola” Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej w Kaliszu. Koncert był wspaniałą lekcją muzyki, podczas którego młodzi artyści poznali instrumenty z dawnych epok m.in. gitaro-lutnię czy harfę.

W kategorii IV-VI wystartowało 23 osoby, w tym Zosia. Do Gali Finałowej przeszło tylko 5 osób. Niestety Zosi nie udało się znaleźć w tym gronie. Jak stwierdził podczas Gali Pan Adam, uczestnicy w kategorii I-III i IV-VI zaprezentowali wysoki poziom artystyczny.

Pomimo tego, że uczestnicy rywalizowali ze sobą panowała ciepła, koleżeńska atmosfera. Wspólnie spędziliśmy ze sobą wiele czasu (m.in. podczas posiłków).

Celem wyjazdu był nie tylko sam udział w konkursie, ale również  praktyczne wykorzystanie umiejętności nabytych w szkole – zarówno na scenie, ale i podczas podróży i zwiedzania Dobiegniewa.