baner8.jpg

Poniedziałek – 12 marca br. – dla młodszych uczniów (z klas 0-III) z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie zostanie zapamiętany jako pełen magii, zabawy i uśmiechów.

Dzieci wraz z opiekunami – Elżbietą Szczepanik, Anną Madej, Barbarą Zbrożek i Katarzyna Figurską pojechały do Świdnickiego Ośrodku Kultury, w ramach realizacji programu związanego z teatrem, aby przekonać się jak wygląda życie w tajemniczej krainie krasnali… Dzień z życia krasnali przybliżył nam Teatr Muzyczny „Duduś”.  Rzecz cała działa się w magicznym lesie, gdzie wesołe króliki wraz z skrzatami postanowiły uratować bajkę, której zakończenie  zostało zabrane  przez złośliwego Trola Szczerbola. W tej dość trudnej roli pomagały im Smerfy Wesołe, Niedźwiadek Miodojadek i oczywiście nasze pomocne dzieciaki, które bardzo przejęły się losem niedokończonej bajki. Bo przecież każda bajka ma swój koniec! Uczniowie bardzo zaangażowali się w pomoc wesołym skrzatom i razem wypowiadały magiczne zaklęcia, śpiewały, tańczyły,  bawiły się i śmiały, wszystko po to, by bajka wróciła tam, gdzie jej miejsce. Dzieci  dzielnie odparły się urokowi Czarownicy Hogaty, która starała się z całych sił „wczarować” w nasze dzieciaki złe moce. Ale się nie udało…uf!

Dzieci brały także udział w konkursach, za które przewidziane były nagrody, m.in.: discman, radio, pluszowe misie, piłki, gry komputerowe i wiele innych ciekawych rzeczy. Uśmiechów było co nie miara, kiedy okazało się, że straszny Trol Szczerbol w końcu oddał zabrane wcześniej zakończenie bajki. Po spędzeniu tak radosnego przedpołudnia, wszyscy wrócili do Jaroszowa z poczuciem spełnienia powierzonej misji.