baner3.jpg

„Do niewielkiego pensjonatu pod Londynem przyjeżdżają pierwsi goście. Nie wiedzą jeszcze, że poprzedniego dnia w mieście popełniono zbrodnię.

Morderca zapowiedział kolejne ofiary, a jego trop prowadzi wprost do pensjonatu, który właśnie został odcięty od świata przez zamieć śnieżną…” – tak rozpoczyna się sztuka pt. „PUŁAPKA NA MYSZY” -  kolejna propozycja  w ramach projektu Internetowego Teatru TVP dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, do którego Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie zgłosił swój akces.

Uczniowie klasy III gimnazjum sztukę krakowskiego teatru im. J. Słowackiego obejrzeli 6 marca. Doskonała opowieść Agathy Christie, w połączeniu z równie wspaniałą inscenizacją niezrównanej Olgi Lipińskiej, pozwoliła na prawie dwugodzinną lekcję logicznego myślenia, kojarzenia faktów i wyciągania wniosków. Z niecierpliwością czekaliśmy na wyjaśnienie zagadki, a pytanie: „kto zabił?” towarzyszyło nam niemal do końca spektaklu. Trudno było zgadnąć, szczególnie, że wszyscy wydawali się być podejrzani.

Warto było obejrzeć ten spektakl, mimo tego, że mieliśmy do czynienia ze zbrodnią, która  niespecjalnie pasuje do szkolnego życia. Jednakże – moim zdaniem - „większą zbrodnią byłoby zmarnować szansę obejrzenia tego przedstawienia”.