baner3.jpg

W dniu 8 marca 2014 (sobota) uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jaroszowie wzięli udział w rozgrywkach Ligi Piłki Siatkowej – III runda.

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy dobrze spisywali się podczas meczów, doskonalili swoje umiejętności gry w siatkówkę, a przede wszystkim wspaniale integrowali się w grupie dopingując się wzajemnie i wspierając w trudnych momentach turnieju.

Chłopcy rozegrali aż siedem meczów, wszystkie wygrywając bez straty seta. Dziewczęta grały trzy mecze i nie udało się im wygrać, ale umiejętności siatkarskie zostały podszkolone. Były to długie zawody. Uczniowie musieli walczyć ze zmęczeniem i spadkiem koncentracji. Cieszy fakt, że poradzili sobie z tym wyzwaniem bardzo dobrze. Należą im się ogromne GRATULACJE !

PO III RUNDACH KLASYFIKACJA WYGLĄDA NASTĘPUJĄCO:

CHŁOPCY:

ZSP Jaroszów – 53 punkty

SP 2 – 40 punktów

SP 4 – 40 punkty

SP 3 – 38 punktów

ZS Goczałków – 15 punktów

SP Olszany – 14 punktów

SP Kostrza – 6 punktów

ZSP Stanowice – 7 punkty

DZIEWCZĘTA:

SP 3 – 26 punktów

SP 2 – 16 punktów

ZSP Jaroszów – 6 punktów

SP 4 – 6 punkty

W sobotnich zawodach naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: MARTYNA KRZYSZCZAK, MARTYNA FALACIŃSKA, PAULINA KUCZERKA, PATRYCJA JEWUŁA, WIKTORIA ŁOBODZIEC, KATARZYNA WILCZAK, ROKSANA CHODOROWSKA, JULIA TRESTKA, DARIA KISIELEWSKA, PRZEMEK SYPKO, SEWERYN SIEJK, PIOTR KOZAKIEWICZ, MIŁOSZ POSTAWSKI, WOJTEK PINDRAL, BARTEK GŁÓD, MACIEJ MAKÓWKA, KONRAD PUCHALSKI.

Natomiast trzy dni wcześniej - 5 marca br. - reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w rozgrywkach powiatowych czwórek siatkarskich. Do rywalizacji przystąpiły 2 zespoły. Graliśmy z chłopcami ze szkoły nr 1 w Świdnicy. Walka o awans do rozgrywek strefowych toczyła się do końca: 1 set wygrany przez naszych chłopaków, drugi dla gospodarzy, a w 3 secie po walce i pięknych wymianach niestety porażka.

Było to ciekawe doświadczenie i sprawdzenie swoich umiejętności poza gminą. I tak niewiele zabrakło do zwycięstwa – skomentowała opiekunka i trenerka uczniów – nauczycielka Justyna Fedyczkowska.