baner2.jpg

Potrafimy wiele zrobić sami

Pod takim hasłem dzieciaczki z grupy Krasnali próbowały sił w pracach codziennych. Uczyliśmy się jak przygotować stół przed posiłkiem, samodzielnie ubieraliśmy się przed wyjściem z przedszkola, porządkowaliśmy salę po zajęciach i zabawie starsze dzieci opiekowały się młodszymi itp.

Punktem kulminacyjnym całotygodniowych zmagań było przygotowywanie kanapek. Zapał  i  radość towarzyszyły maluchom przez całe zajęcia. Najpiękniejszym widokiem było zakończenie, kiedy to z wielkim apetytem, nasi podopieczni zajadali samodzielnie przygotowane kanapki. Smacznego…

****************************************************************************************

Krasnale uczą się języka angielskiego

Już wszyscy zebrani w kółeczku, a pani Kasia tłumaczy co będziemy robić.
Dziś uczymy się języka angielskiego śpiewająco i tanecznie. Słówka szybko zapamiętane, już odśpiewane i odtańczone. Z minek Krasnali widać, że język obcy wcale nie jest trudny, a dzieci czerpią z tych zajęć dużo radości.

Na placu zabaw

W tym roku szkolnym powstał na terenie naszej szkoły nowy plac zabaw. Jeśli tylko pozwala nam na to pogoda, nasze przedszkolaki także z niego korzystają, a ponieważ zima była bardzo łaskawa, to też już udało nam się na nim pobawić. Dzieci kolejno poznawały każdy przyrząd i uczyły się bezpiecznie go używać. Możliwość przebywania na takim placu, to dla nich wielka radość. Mimo, że musieliśmy nauczyć się przestrzegania zasad bezpiecznej zabawy, to i tak wspinaliśmy się i huśtali baaaaaaaardzo wysooooko.

*****************************************************************************************

Poznajemy zawód fryzjera

Kim będziesz jak już będziesz duży? – takie pytanie często dorośli stawiają dzieciom, ale żeby mogły na nie odpowiedzieć, muszą poznać specyfikę różnych zawodów, by móc dokonać wyboru dobrego dla siebie.

Z tego też powodu, Krasnoludki zdobywały wiadomości o pracy fryzjera. Ale żeby jeszcze lepiej im ją przybliżyć, zorganizowaliśmy KĄCIK FRYZJERSKI. Tu każde dziecko mogło być fryzjerem. Z zainteresowaniem do tematu podeszły nie tylko dziewczynki, ale  i chłopcy.

Dzieci bardzo lubią odgrywać różne role, taka zabawa jest bardzo ciekawa.