baner5.jpg

W dniu 5 lutego 2014 r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu został przeprowadzony przez nauczycieli wychowania fizycznego GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW.

 

W sportowej historii naszego miasta i gminy, były to pierwsze tego typu zawody  z udziałem dziewcząt z gimnazjum. W rozgrywkach drużynowych brało udział po czterech zawodników (i jeden w rezerwie) z każdego z gimnazjów. Zawodnicy rozgrywali mecze w systemie „każdy z każdym” (singiel) oraz w parach (debel). Naszą szkołę  reprezentowali: AGATA WOŁOWIEC, DOMINIKA SYDOR, MARCIN KOŁKOWSKI, MARCIN ADAMCZYK i  DANIEL BONTAL. W kategorii dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki z Goczałkowa, wśród drużyn chłopców bezkonkurencyjni byli uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu, którzy na co dzień trenują w klubie i mają już w tej dyscyplinie znaczące osiągnięcia. Ostatecznie uczniowie zajęli  DRUGIE MIEJSCE, być może zagrają w eliminacjach powiatowych. Dziewczęta uplasowały się również na DRUGIEJ pozycji.

Uroczystego wręczenia pucharów i dyplomów dokonał Grzegorz Luszawski – dyrektor OSiR w Strzegomiu, który życzył dalszych sukcesów i gratulując wysokiego poziomu gry w tenisa. Opiekunem drużyn z Jaroszowa był  nauczyciel - Krzysztof Dziurla.